BAŞKANIN MESAJI

Her zaman Öncü Olmaya devam edeceğiz

Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına girerken bölgemiz ve ülkemiz adına sosyal sorumluluk projelerimizi çoğaltmayı ve geliştirmeyi amaçlamaktayız.

Mermer sektöründe bir marka olmanın haklı gururunu yaşayan Portsan Mermer olarak, bir marka olmanın getirdiği sorumluluklar dahilinde gelişim ivmemizi her geçen günle birlikte artırmaktayız.

Üstlendiğimiz misyonu yaşatan dürüst, çalışkan, hızlı ve ilkeli çalışma prensibimizin ışığında, kurulduğumuz günden bu yana inancımızı, hedeflerimizle yan yana azimle yaşatarak başarılı işlerin altına imzamızı attık. 1988 yılından  bu yana bünyemizde üretilen tüm ürünlerimiz Türkiye’de ve Dünya’da yüzlerce projede yer aldı.

İnovasyon ve küreselleşen Dünya’da uluslararası rekabetten ödün vermeden, Arge çalışmalarımız ile uluslararası bazda yer aldığımız projelerimizin sorumluluğunu oldukça iyi bilen Portsan Mermer olarak, hiç bir başarının tesadüf olmadığını ispatlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki başarıların ortak özelliği; araştırma, geliştirme, kalite ve daha çok çalışmaktan geçiyor.

Yeni teknolojiye ayak uydurma ve girişimci ruhumuzun çizdiği rota ile uzman yönetim kadromuz ve tecrübeli çalışanlarımızın liderliği bir araya geldiğinde, ortaya müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet çıkmaktadır. Biz de Portsan mermer olarak, başarımızın sırrını bu şekilde açıklıyoruz. Çünkü şirketimizin amaç ve kurumsal kimliğini en iyi şekilde ifade edebildiğimizi düşündüğümüz sistemimiz ile diğer sektör firmalarından ayrıldığımızı biliyoruz.

Öncelikli olarak Portsan Mermer olarak hedefimiz, çalışanlarımız için daha iyi bir hayat kalitesi sağlamak ve ülkemizin gelişmesine düşen görevi yerine getirmektedir. Özellikle gerçekleştirmiş olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizin ana hedefleri ve hedef kitleleri hep bu yönde olmuştur.

Bizler çevreye verdiğimiz önem ve titizlik ile bir çok firmadan ayrılmayı başardık. Biz bu titizlik sayesinde daha temiz, daha yeşil ve daha yaşanılası bir dünyayı hedefliyoruz. Bucak’ta bulunan Mercan Mermer fabrika yatırımımızda yenilenebilir enerji kaynaklarını tercih ederek, 2 bin 600 m2’lik alanda 500 kw elektrik enerjisi üreten güneş paneli sistemi kurduk. Bu sistem ile elektrik tüketimimizin %47’lik kısmını karşılar durumdayız. Ayrıca aynı sistemi diğer fabrikalarımızda da hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

Bunun yanısıra  ocaklarda karbon salınımı absorbe etmek amacıyla son 2 yılda 296 bin 500 adet kızılçam, 8 bin  adet fıstık çamı, 9 bin 900 adet sedir, 7 bin 500 adet ardıç ve 6 bin 50 adet mavi selvi olmak üzere toplam 327 bin 950 adet fidan diktiği, ekilen tohumlarla birlikte 500 bine yakın ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdik.

Şirket olarak oluşturduğumuz karbon salınımını absorbe etmek için gerekenin yaklaşık15 katı bir ağaç dikilmiş olması vicdani olarak son derece rahatlatıcı bulmakla birlikte bu sayıyı daha yükseklere taşımak hedeflerimiz arasındadır.

Portsan Mermer olarak 2015 yılında yatırımlarımızı daha da geliştirmenin yanısıra başta ekip arkadaşlarımız, bölgemiz ve ülkemiz adına sosyal sorumluluk projelerimizi çoğaltmayı ve geliştirmeyi amaçlamaktayız.

Hep birlikte nice başarı dileklerimizle;

Portsan Mermer A.Ş.

Aradığınız projeleri bulmak için yazmaya başlayın.